Sklerotizácia varixov

Hormonálna dysbalancia

Liečby chronickej žilovej insuficiencie kompresívnou skleroterapiou podľa FEGANA.

Princípom liečby žilovej insuficiencie (krčových žíl) je prerušenie patologických komunikácií medzi povrchovým a hlbokým žilovým systémom na dolných končatinách injektovaním sklerotizačných chemických látok, ktoré tieto spoje chemicky zničia.

Pozitívny efekt sa prejaví znížením tlaku krvi v povrchových žilách, zmiznutím kŕčových žíl, zhojením vredov a postupnou stratou hnedého pigmentového sfarbenia kože a drobných žiliek.

Aby tieto spoje boli natrvalo uzatvorené po skončení injektovania musí nasledovať minimálne 6 týždňová kompresia liečenej dolnej končatiny kompresívnymi pančuchami. Táto kompresia musí byť neprerušovaná, to znamená,, že pacient musí mať prvé 3 dni pančuchy nielen počas dňa, ale i v noci, potom pančuchy len počas dňa.

Druhou základnou požiadavkou je zvýšená mobilizácia pacienta- tento musí denne chodiť minimálne 2-3 km. Môže to však nahradiť akoukoľvek inou formou mobilizácie, ako bicyklovaním, behom alebo cvičením.

 

Rozhovory, videá a články

  • Krčové žily, časť 1 (Dámsky klub, RTVS)
  • Krčové žily, časť 2 (Dámsky klub, RTVS)
Screenshot_20190303_091111
novinky

novinky

akcie

akcie

blog

blog

MUDr. Janka Holešovská

Klinika Medicor pôsobí na trhu estetickej medicíny už viac ako 15 rokov, vedúcim lekárom kliniky je MUDr. Janka Holešovská, MBA, ktorá je certifikovaným špecialistom v oblasti anti-age, pravidelne sa zúčastňuje popredných workshopov, seminárov a medzinárodných kurzov.