Ozónoterapia

Ozónoterapia

Ozonoterapia je celosvetovo známa liečená metóda, ktorá má širokospektrálne využitie. Veľmi populárna od 70. – 80. rokov v Nemecku, Amerike a Taliansku.

Je to metóda, pri ktorej pracujeme so zmesou kyslíka a ozónu, pričom dokážeme regulovať koncentráciu ozónu na jednu dávku. Využívame pritom určité vlastnosti ozónu. Je totiž silno mikrobicídny, čo znamená, že zabíja takmer všetky mikróby, baktérie, plesne, huby, vírusy, spóry a parazity.

S úspechom sa ozón v zahraničí používa v internej medicíne, chirurgii, neurológii, onkológii, kožnom lekárstve, kardiológii, reumatológii, ortopédii, gynekológii a gastroenterológii.

Efekt ozonoterapie na ľudský organizmus

  • zvýšenie prekrvenia všetkých tkanív vrátane centrálneho nervového systému (zlepšuje činnosť mozgu)
  • antibakteriálny, antivírusový a antimykotický účinok – ničí vírusy, baktérie, plesne
  • podporou činnosti bielych krviniek zvyšuje obranyschopnosť organizmu
  • má výrazný protizápalový účinok – liečba chronických zápalov,
  • energetizujúci efekt – pomáha pri stavoch akútneho a chronického vyčerpania fyzického aj psychického
  • regeneračný účinok – urýchľuje hojenie rán, zlomenín a popálenín, eliminuje prejavy celulitídy
  • protinádorový účinok

Spôsoby aplikácie ozónu

Po úvodnej anamnéze lekár určí najvhodnejšiu formu aplikácie a jej frekvenciu (najčastejšia formu autohemoterapia, pri ktorej po následnom odobratí určitého množstva krvi sa táto obohatí presne určeným pomerom ozónu a kyslíku a počas niekoľkých minút sa vracia späť do krvného riečiska). 

Ozdravný efekt sa badateľne prejaví už po 2-3 aplikáciách, vhodné je aplikovať 8-10krát na základe rozhodnutia lekára a podľa konkrétnej diagnózy, resp. štádia ochorenia klienta. 

Ozonotepia nemá žiadne vedľajšie účinky. 

novinky

novinky

akcie

akcie

blog

blog

MUDr. Janka Holešovská

Klinika Medicor pôsobí na trhu estetickej medicíny už viac ako 15 rokov, vedúcim lekárom kliniky je MUDr. Janka Holešovská, MBA, ktorá je certifikovaným špecialistom v oblasti anti-age, pravidelne sa zúčastňuje popredných workshopov, seminárov a medzinárodných kurzov.