Intravenózny vitamín C

Ozónoterapia

Vitamín C  dnes nezanedbateľné postavenie aj v rámci novodobej anti – aging medicíny.

Naša pokožka je denne vystavovaná nebezpečným vonkajším, ale aj vnútorným vplyvom, či už ide o UV žiarenie, znečistené životné prostredie, fajčenie a pod., čo vedie k jej rýchlejšiemu starnutiu, tvorbe vrások, zmenám sfarbenia, vzniku pigmentových škvŕn, suchosti, ochabnutiu, strate elasticity.

Nakoľko, ako sme v úvode spomínali, vitamín C pôsobí ako významný antioxidant, je schopný nás pred týmto tzv. environmentálnym starnutím ochrániť tým, že bojuje proti voľným radikálom a reaktívnym formám kyslíka vedúcim k oxidačnému poškodeniu pokožky a v konečnom dôsledku k vyššie uvedeným zmenám jej kvality. Okrem toho má nepostrádateľnú úlohu aj pri spomalení prirodzeného starnutia, keďže je nevyhnutným faktorom pri tvorbe kolagénu, čím pôsobí preventívne proti včasnej tvorbe vrások, či strate pružnosti kože a teda napomáha celkovo jej vitálnejšiemu vzhľadu.

Vzhľadom k tomu, že je schopný brzdiť tvorbu melanínu, používa sa tiež v prevencii a liečbe pigmentových škvŕn. Za zmienku stoja aj jeho účinky v boji proti suchej pokožke, keďže vitamín C významne ovplyvňuje jej schopnosť chrániť sa pred stratou hydratácie.

Záverom môžeme konštatovať, že vitamín C je nenahraditeľnou látkou pre náš život, zdravie, vzhľad a celkové fungovanie. Jeho suplementácia, či už perorálne prostredníctvom výživových doplnkov bežne dostupných v lekárňach, alebo účinnejším intravenóznym (vnútrožilným) podaním, je preto na zváženie nielen v záťažových situáciach, ale aj s cieľom posilnenia imunitného systému, podpory metabolizmu, zlepšenia hojenia rán, štruktúry pleti,  posilnenia ciev, či udržania celkovej psychickej pohody.

novinky

novinky

akcie

akcie

blog

blog

MUDr. Janka Holešovská

Klinika Medicor pôsobí na trhu estetickej medicíny už viac ako 15 rokov, vedúcim lekárom kliniky je MUDr. Janka Holešovská, MBA, ktorá je certifikovaným špecialistom v oblasti anti-age, pravidelne sa zúčastňuje popredných workshopov, seminárov a medzinárodných kurzov.