Eliminácia vrások aplikáciou botulotoxínu

Eliminácia vrások aplikáciou botulotoxínu

Botulotoxín (ľudovo botox) sa používa na účinnú redukciu mimických vrások na tvári. Táto látka sa v medicíne používa  viac ako 30 rokov. Oční lekári a neurológovia ju používajú na zmiernenie svalových sťahov na tvári a krku. Aplikácia botulotoxínu je jedna z účinných metód eliminácie, resp. odstraňovania vrások bez skalpela.

Botulotoxín po injekčnej aplikácii do podkožia eliminuje prenos informácie na nervovo-svalovom spojení, takže ošetrený sval sa prestane hýbať. Po aplikácii botulotoxínu napríklad do čela ho nebudeme vedieť dvíhať, po aplikácii ku koreňnosa sa zase nevieme hnevlivo mračiť. Výsledkom ošetrenia botulotoxínom bude uvoľnený výraz tváre bez možnosti tvorby mimických vrások.

Botulotoxín výborne pôsobí aj na vejárovité vrásky, ktoré bežne vznikajú pri vonkajších očných kútikoch pri úsmeve.

Prirodzená mimika však zostáva zachovaná aj po ošetrení botulotoxínu, čiže aj keď v niektorých partiách tváre nedokážeme vytvoriť prirodzené vrásky, nepôsobí tvár strnulo. Tvár bude vyzerať mladšie, uvoľnene, vrásky sa stratia.

Efekt ošetrenia botulotoxínom je skvelý najmä u začínajúcich vrások a vrások klientov v strednom veku. U hlbokých a výraznych vrások, kde už došlo k zásadným zlomom vo väzive a ktoré pretrvávajú aj po eliminácii mimického pohybu, pristupujeme po aplikácii botulotoxínu ešte k výplni vrások výplňovými materálmi na báze kyselinhyaulrónovej.

Botulotoxín / botox tiež úspešne používame aj na liečbu nadmerného potenia v oblasti:

  • dlaní rúk
  • podpažia
  • plosiek nôh


Prípravok sa aplikuje do podkožia postihnutej oblasti tenkou ihlou. Princípom účinku botulotoxínu
pri zvýšenom potení je zabránenie prevodu vzruchov z nervových vlákien na potné žlazy.

Nástup účinok:         po 3 až 1dňoch
Trvanie:                   10
až 12 mesiacov

novinky

novinky

akcie

akcie

blog

blog

MUDr. Janka Holešovská

Klinika Medicor pôsobí na trhu estetickej medicíny už viac ako 15 rokov, vedúcim lekárom kliniky je MUDr. Janka Holešovská, MBA, ktorá je certifikovaným špecialistom v oblasti anti-age, pravidelne sa zúčastňuje popredných workshopov, seminárov a medzinárodných kurzov.